Fala uderzeniowa (akustyczna) jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, wykorzystywanym głównie do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Dzięki niej rany szybciej się goją, obrzęki stają się mniejsze, a ból nie dokucza już tak bardzo. To jednak niejedyne zastosowanie, ponieważ fale akustyczne coraz częściej znajdują swoje zastosowanie także w kosmetologii.

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa (akustyczna) powstaje w wyniki gwałtownego wzrostu ciśnienia. W sposób naturalny takie fale powstają np. w czasie burzy, w trakcie uderzenia z dużą siłą pioruna – wówczas powstaje fala akustyczna słyszalna nawet z dużej odległości. Możliwe jest również jej mechaniczne wytworzenie, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi.
Zastosowanie specjalnych maszyn w czasie zabiegu pozwala na dotarcie wysokiego ciśnienia w głąb tkanek, w efekcie czego te zostają pobudzone. Fale akustyczne oddziałują na ciało punktowo. Poprawiają metabolizm komórek i ukrwienie w miejscu, na które działają.

Zastosowanie fal akustycznych w kosmetologii

We współczesnej kosmetologii fale akustyczne niezawodnie będą się sprawdzały w walce z cellulitem. To ceniona metoda przede wszystkim ze względu na to, że jest bezinwazyjna, a przy tym pozwala osiągnąć naprawdę zadowalające efekty.

Co można osiągnąć przez wykorzystanie zabiegu z falą akustyczną Storz Medical? To przede wszystkim:

  • redukcja cellulitu (nawet tego będącego w dość zaawansowanym stadium),
  • ujędrnienie skóry,
  • wymodelowanie sylwetki i redukcja tkanki tłuszczowej,
  • redukcja obrzęków,
  • drenaż limfatyczny,
  • stymulacja mięśni.

Korzystanie z zabiegów wykorzystujących oddziaływanie fali uderzeniowej na ciało to dobry sposób na wymodelowanie sylwetki. Dzięki dużej sile fal te w sposób mechaniczny będą oddziaływały na tkanki, przyspieszą metabolizm komórkowy oraz przyczynią się do powstania nowych naczyń krwionośnych. Wszystkie powstające w organizmie produkty przemiany metabolicznej zostaną z niego wydalone w sposób naturalny.

Fala akustyczna Storz Medical jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna. Zabieg nie trwa długo – tylko 45 minut. Poprzez zastosowanie specjalnego żelu fale posyłane są nawet w najgłębsze warstwy tkanek. Korzystanie z zabiegów z wykorzystaniem fal akustycznych jest bezbolesne i nie pozostawia na skórze żadnych śladów, za to pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o działaniu fali akustycznej i zabiegach przeprowadzanych przy jej pomocy, warto zajrzeć na stronę internetową http://amaryllisclinic.pl/nasze-urzadzenia/storz-fala-uderzeniowa/.

Dodaj komentarz