Szklane opakowania w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród konsumentów, jak i producentów. Wynika to z coraz większej świadomości ekologicznej, ale również jakościowej — klienci chcą kupować produkty zapakowane estetycznie i bezpiecznie dla zdrowia, a wytwórcy chętnie im je dostarczają w szklanych, gustownych butelkach!

Dlaczego szkło jest dobrym opakowaniem?

Szklane butelki kosmetyczne produkowane są w taki sposób, aby były wytrzymałe, co pozwala zabezpieczyć zawartość przed dostawaniem się do niej drobin szkła w sytuacji upuszczenia butelki na posadzkę czy uderzenia w nią. To jednak niejedyna zaleta, jaką mają butelki do kosmetyków szklane. Nie chłoną one zapachów, ani też nie emitują do kosmetyków żadnego szkodliwego związku. Są zatem higieniczne i można w nich przechowywać nawet produkty kosmetyczne charakteryzujące się długim terminem przydatności po otwarciu. Szkło jest bardzo dobrym surowcem do przechowywania różnych produktów również dlatego, że nie wchodzi w chemiczne reakcje ze składnikami kosmetyków.

Szklane butelki a ekologia

Butelki szklane do kosmetyków to również zagadnienie bardzo ważne pod względem ekologicznym. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego, że plastikowe opakowania nie zawsze nadają się do recyklingu, a w większości trafiają do spalarni śmieci. Wykorzystując kosmetyki w szklanych butelkach, można mieć pewność, że trafią one do ponownego przetworzenia, czy to w całości, czy w postaci stłuczki szklanej. Szkło jest jednym z surowców, które najlepiej nadaje się do recyklingu, dlatego warto kupować kosmetyki zapakowane w szklane butelki kosmetyczne.

Butelki szklane na kosmetyki — niepowtarzalny design

Producenci kosmetyków z górnej półki coraz częściej decydują się na wykorzystanie szklanych butelek w swoich produktach. Dzięki nim kosmetyki prezentują się dużo lepiej — wydają się być bardziej ekskluzywne, przez co klienci są skłonni wydać na nie więcej pieniędzy. Tym samym — inwestycja w szklane buteleczki z pewnością się zwróci. W produkcji kosmetyków bardzo często wykorzystuje się butelki szklane do pakowania kosmetyków pielęgnacyjnych takich jak serum do twarzy, ale również perfumy, balsamy, czy podkłady do twarzy. Dzięki specjalnym zakrętkom z pompkami kosmetyki w szklanych butelkach zużywane są do samego końca — umożliwia to odpowiednia konstrukcja opakowania. Jest to również sposób na to, aby oszczędzać na kosmetykach, a przy okazji nie przyczyniać się do ich marnowania. Producenci, którzy mają w swojej ofercie kosmetyki pielęgnacyjne, ale również kolorowe w postaci półpłynnej lub płynnej, zdecydowanie powinni rozważyć ich rozlewanie do szklanych butelek o specjalnym przeznaczeniu!

Dodaj komentarz