Profilaktyka stomatologiczna jest kwestią, o którą warto dbać regularnie w celu uniknięcia problemów związanych ze zdrowiem zębów. Całe zagadnienie odnosi się do dbania o higienę uzębienia zarówno we własnym zakresie jak i w gabinecie stomatologicznym. Nie wiesz, gdzie udać się zabiegi profilaktyczne? Dowiedz się, do jakiego gabinetu stomatologicznego w Lublinie warto się udać.

Domowa profilaktyka uzębienia.

O higienę naszej jamy ustnej oraz uzębienia powinniśmy zadbać przede wszystkim w domu. Podstawową czynnością, którą powinniśmy wykonywać, aby zadbać o zdrowie i higienę naszych zębów jest szczotkowanie. Zęby powinno się szczotkować po każdym posiłku, jednak absolutne minimum stanowi mycie zębów rano oraz wieczorem. Warto również zaopatrzyć się w nici dentystyczne, które również pomogą zadbać o zdrowie naszego uzębienia. Kolejnym sposobem na dbanie o nasze zęby jest korzystanie z płynu do płukania ust zarówno przed jak i po umyciu zębów za pomocą szczoteczki. Jeżeli chodzi o szczoteczki do zębów, należy je wymieniać co 2 lub 3 miesiące. Warto zakupić szczoteczkę z miękkim włosiem, aby zapobiec ewentualnym ranom na dziąsłach. Dokładniejsze oczyszczanie zębów możemy osiągnąć poprzez zakup szczoteczki elektrycznej rotacyjnej bądź sonicznej.

Profilaktyka stomatologiczna w gabinecie dentystycznym.

Domową profilaktykę stomatologiczną warto również uzupełnić wizytą u stomatologa przynajmniej dwa razy do roku. W trakcie wizyty dentysta sprawdza stan uzębienia pacjenta oraz jeżeli zajdzie taka potrzeba wykonuje też różne zabiegi profilaktyczne takie jak:

  • Piaskowanie

  • Skaling

  • Fluoryzacje

  • Lakowanie

Piaskowanie. Na czym polega?

Zastosowanie się do zasad profilaktyki stomatologicznej w domu może nie być w pełni wystarczające. Pijąc kawę lub herbatę, na naszych zębach stopniowo powstaje osad, który możemy usunąć za pomocą piaskarki w gabinecie stomatologicznym. Jest to zabieg szybki oraz bezbolesny.

Czym jest skaling?

Zabieg polegający na usunięciu kamienia przy zastosowaniu ultradźwięków. Zapobiega również nieprzyjemnemu zapachu z ust, który jest spowodowany gromadzeniem się bakterii w kamieniu nazębnym. Cały proces jest bezpieczny, jednak w sytuacji odsłoniętych szyjek warto przeprowadzić znieczulenie miejscowe.

Na czym polega lakierowanie

Znane również jako fluoryzacja. Zabieg, który kojarzy się, że jest wykonywany tylko u dzieci, jednak jest polecany również pacjentom dorosłym. Polega na pokrywaniu zębów preparatem, który chroni przed próchnicą i nadwrażliwością. Wykonywany po piaskowaniu lub skalingu.

Lakowanie zębów czy warto z niego skorzystać?

Zabieg stosowany najczęściej u dzieci. Polega na pokryciu lakiem bruzd i braków na powierzchni zębów. Ta metoda zapobiega powstawaniu próchnicy, ponieważ w ewentualnych ubytkach w zębach zbierają się resztki jedzenia.

Jeżeli chcesz umówić się na wizytę kontrolną u stomatologa, zapraszamy na naszą stronę idealmed.pl. Wejdź na stronę i zarezerwuj wizytę u dentysty. Systematyczne dbanie o stan naszego uzębienia, pozwoli nam zaoszczędzić sobie późniejszych problemów.

Zabiegi profilaktyczne w Lublinie w klinice Idealmed

Jeśli szukasz kliniki stomatologicznej w Lublinie, której mógłbyś korzystać z zabiegów profilaktycznych zapoznaj się z ofertą kliniki Idealmed. Jest profesjonalny gabinet wyposażony w wiele nowoczesnych sprzętów. Doświadczona kadra lekarzy i pielęgniarek zadba o to, by twój uśmiech był piękny i śnieżnobiały.

Dodaj komentarz