Dieta ketogeniczna cieszy się dużym uznaniem wśród znanych osób, ale zanim zdecydujesz się na jej stosowanie, poznaj jej zasady. Nie dla każdego jest odpowiednia. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów i bardzo niską węglowodanów. Jest pomocna w odchudzaniu, ale może też wspierać leczenie niektórych chorób. Przekonaj się, na czym dokładnie polega dieta keto. W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje. 

Dieta ketogeniczna, czyli jaka to dieta?

Dieta keto opiera się na specyficznych zasadach. Jej sposób działania również wyróżnia się na tle innych diet. Chodzi o to, że prowadzi do powstania w organizmie stanu ketozy. Gdy keto dieta jest stosowana, wytwarzają się ciała ketonowe, które wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej.

Dieta ketogeniczna co to jest dokładnie? W tym rodzaju diety kluczowa jest rezygnacja z węglowodanów. Ich ilość ogranicza się do minimum. Za to przyjmuje się znacznie większą ilość tłuszczów. W jadłospisie powinno być obecne również białko. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zagłębić się w zagadnienie „dieta keto co to”, musisz wiedzieć, że dzięki ketozie organizm nie pobiera energii ze spalania węglowodanów, lecz ze spalania tłuszczu. 

Kluczowe zasady diety keto

Dieta ketogeniczna zasady ma przejrzyste, ale nie każdy jest w stanie im sprostać. Niewielka ilość węglowodanów może być dla niektórych problematyczna. Obowiązuje również spożywanie umiarkowanej ilości białka i dużej ilości produktów obfitujących w zdrowe tłuszcze. Te zasady są niezbędne, aby organizm wszedł w stan ketozy i czerpał energię nie z cukrów, a z tłuszczów.

Jeżeli Twoim wyborem jest dieta ketogeniczna, produkty zakazane mogą na początku przysparzać kłopotów. To dieta, którą trudno będzie utrzymać osobom lubiącym słodki smak i generalnie produkty węglowodanowe. Wyżej już wyjaśniliśmy, na czym polega dieta keto, dlatego zastanów się, czy na pewno jest odpowiednia dla Ciebie. Produkty zbożowe oraz mleko również zostaną wyeliminowane z Twojego jadłospisu.

Dieta ketogeniczna na czym polega? W podsumowaniu można powiedzieć, że dieta keto to przede wszystkim zdrowe tłuszcze. W Twoim jadłospisie powinny pojawić się: olej kokosowy, oliwa z oliwek, awokado i orzechy. Zanim zmienisz swój sposób odżywiania, musisz przemyśleć, co to jest dieta keto, na czym polega. Aby okazała się skuteczna dieta keto, zasady muszą być przestrzegane. 

Wejście do diety keto

Dieta ketogeniczna – jak zacząć? Nie poleca się stosowania tej diety bez opieki dietetyka. Przede wszystkim skonsultuj się z dobrym specjalistą. Dzięki temu zyskasz pewność, że dostarczasz organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dieta ketogeniczna dla kogo może być dobra? Może być pomocna dla osób zmagających się z insulinoopornością i cukrzycą typu 2. Dieta ketogeniczna dla kobiet nie jest za to odpowiednia, gdy są karmiącymi piersią mamami.

Dieta keto dla kogo może być jeszcze pomocna? Sprawdzi się u osób z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów. Skonsultuj się z dietetykiem, aby nowy sposób odżywiania zapewnił wyłącznie korzyści. 

Twój wybór to dieta keto? Jak zacząć, aby nie poddać się na starcie? Dieta ketogeniczna jak zacząć to kwestia, nad którą zastanawia się każdy, kto ją wybrał. Jeżeli do tej pory w Twoim jadłospisie było dużo węglowodanów, drastyczna zmiana może być zbyt frustrująca. Zacznij od ograniczenia ich ilości. Stopniowo zmieniaj nawyki. Wiesz już, dla kogo dieta keto jest pomocna i co zrobić na początku, więc decyzja należy do Ciebie.

Efekty i wychodzenie z diety keto

Jeżeli chcesz sprawdzić na sobie, jak działa dieta keto, efekty mogą być całkiem satysfakcjonujące. Nie oczekuj jednak, że będą się różnić od innych diet z deficytem kalorycznym. Dieta ketogeniczna efekty gwarantuje również w postaci poprawy samopoczucia. Przekonaj się, co daje dieta keto przed i po sprawdź swoją masę ciała oraz wymiary. Chociaż keto dieta efekty naprawdę zapewnia dobre, nie oczekuj szybszego chudnięcia niż ok. 0,5-1 kg tygodniowo. Już znasz odpowiedź na pytanie: dieta ketogeniczna ile można schudnąć? Wychodzenie z diety keto polega na stopniowym wprowadzaniu węglowodanów. Teraz pora na Twoją decyzję, czy wybierasz tę dietę. 

Dodaj komentarz