Najlepsze oczyszczacze, które można kupić w popularnych sklepach z tego typu sprzętem, coraz częściej posiadają funkcję jonizacji. Mało tego są producenci, którzy nie produkują już modeli bez tej zaawansowanej funkcji. Czym jest jonizacja powietrza? Jak wpływa na jego jakość i na nasze samopoczucie?

Czym charakteryzuje się skuteczna jonizacja powietrza?

W większości domów, mieszkań, czy też pomieszczeń biurowym powietrze, które wdychamy jest naładowane ładunkami elektrycznymi, a ściślej mówiąc jonami dodatnimi i ujemnymi, Jony dodatnie, które w głównej mierze wytwarzane są przez sprzęty elektroniczne, negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Kiedy w powietrzu dominują jony dodatnie, wówczas możemy odczuwać częstsze bóle głowy, spadek samopoczucia, zdolności koncentracji czy także obniżenie odporności. Częste występowanie kaszlu, suchość w gardle, czy obniżenie wydolności fizycznej, na to również w dużej mierze wpływ mogą mieć krążące w powietrzu jony dodatnie. Z tym zjawiskiem oczywiście można sobie poradzić wykorzystują do tego najlepsze oczyszczacze posiadające funkcję jonizacji. Wówczas skuteczna jonizacja będzie opierać się na eliminowaniu z powietrza jonów dodatnich i wypuszczanie do niego korzystnych jonów ujemnych. Dla przykładu w lasach występowanie jonów ujemnych znacznie przewyższa występowanie jonów dodatnich, to właśnie dlatego podczas spacerowania po lesie tak dobrze się czujemy a nasze samopoczucie wzrasta . Kiedy wykorzystamy we własnym domu czy też biurze urządzenie z funkcją jonizacji, jak np. oczyszczacze powietrza Vestfrost wówczas możemy liczyć na powietrze zbliżone do tego które wdychamy podczas przebywania w lesie, brzmi kusząco, a jak to wygląda w praktyce?

Jak działa urządzenie do sterylizacji powietrza na przykładzie oczyszczaczy powietrza Vestfrost?

Najlepsze oczyszczacze dostępne na polskim rynku charakteryzują się przede wszystkim wieloetapową filtracją powietrza, która pozwala na eliminowanie groźnych i szkodliwych zanieczyszczeń. Oczyszczacze powietrza Vestfrost we wnętrzu zostały wyposażone w filtr wstępny, węglowy, HEPA, lampę UV-C LED oraz jonizator, tak złożony proces filtracji pozwala na niemal 100% skuteczność działania. Powietrze w danym pomieszczeniu zostaje zassane przez urządzenie, w którego wnętrzu po kolei przechodzi przez dane filtry, a następnie przefiltrowane i co ważne jonizowane z powrotem wpuszcza do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza Vestfrost pracują na tyle cicho, że z powodzeniem mogą to robić także w nocy, nie budząc przy tym domowników. Jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że szkodliwe jony dodatnie są produkowane przez sprzęty elektroniczne, to takie urządzenie będzie również doskonale sprawdzać się w pomieszczeniach biurowych.

Najlepsze oczyszczacze, aby mogły pracować na najlepszym poziomie należy odpowiednio dobrać, dopasowując powierzchnię oczyszczania do powierzchni konkretnego pomieszczenia, w których urządzenie będzie umieszczone. Przy wyborze najlepiej kierować się wydajnością urządzenia, jego wnętrzem, czyli w jakie metody filtracji został wyposażony, a także głośnością pracy, czy dodatkowymi funkcjami.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz