Dłonie są niezwykle istotne w naszym życiu, dlatego zdecydowanie warto zadbać o ich odpowiedni wygląd. Jeżeli będą zadbane, w dobrej formie, na pewno pomogą nam wykonywać wszystkie obowiązki, będą również naszą wizytówką, co jest ważne, gdy prowadzimy firmę, staramy się pozyskać klientów, utrzymać dobre relacje. Szczególnie istotne jest to, aby zadbać o skórę dłoni.


Nasze dłonie to tak naprawdę nasza wizytówka i zdecydowanie powinniśmy o tym wiedzieć. Jeżeli chcemy, aby zawsze się estetycznie prezentowały, musimy sobie uświadomić, jak ważną pełnią funkcję, a dodatkowo, na jakie obciążenia są narażone. Używając dłoni wykonujemy przecież pracę, która często jest w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Skóra dłoni narażona jest codziennie na kontakt z zanieczyszczeniami, jak również ostrymi czy szorstkimi produktami.

Istotne jest więc to, aby skórę dłoni dokładnie oczyszczać, wykonywać peeling, który skutecznie usunie martwy naskórek, obcinać paznokcie, gdyż dzięki temu nie będziemy się tak mocno drapać. Nie możemy również przejść obojętnie obok kwestii nawilżenia dłoni. Tu możemy stosować zarówno apteczne dermokosmetyki, jak również nawilżać skórę typowo domowymi sposobami.

Nawilżanie skóry. Jakie ma znaczenie?

Gdy skóra jest nawilżona, zdecydowanie jest elastyczna, jędrna, odporna na pękanie oraz innego rodzaju mikrouszkodzenia, które mogą doprowadzić do podrażnień, powodować chęć drapania, doprowadzić na przykład do egzemy.

Nawilżenie skóry dłoni. Domowe sposoby

Skórę możemy swobodnie nawilżyć domowymi sposobami, które są bardzo skutecznie, jak również przynoszą dużo satysfakcji. Najpopularniejsze sposoby to:

– stosowanie specjalnie przygotowanych domowych maseczek, np. z miodu,
– stosowanie oliwy z oliwek,
– nawilżenie dłoni domowymi olejkami, a następnie dłoni w bawełnianych rękawiczkach.

Również bardzo ważną czynnością jest dokładnie oczyszczenie dłoni, pozbywanie się martwego naskórka. W regeneracji skóry i ukojeniu np. świądu, pomoże moczenie rąk w rumianku, jak również siemieniu lnianym.

Nawilżenie skóry dłoni. Dermokosmetyki

W przypadku dermokosmetyków również należy zacząć od oczyszczenia skóry dłoni. Na pewno warto zrezygnować ze stosowania mydła, gdyż może ono bardzo mocno wysuszać skórę, sprawiać, że będzie szorstka i bardzo ściągnięta. Z powodzeniem można również zastosować dermokosmetyki do oczyszczania skóry rąk, następnie do jej umycia, jak również do nawilżenia. W zależności od tego, jaki sposób nawilżenia nas interesuje, możemy zastosować krem, olejek lub balsam.

Dodaj komentarz