Prostowanie włosów to bardzo popularny zabieg stylizacyjny, który bez problemu możesz wykonać w domu. Wiele kobiet wykonuje go codziennie. Zastanawiasz się co zrobić, aby mieć idealnie wyprostowane włosy? Obawiasz się o to, że prostowanie zniszczy Twoje włosy? Podpowiadamy co zrobić, abyś była zachwycona wyglądem Twoich zdrowych, lśniących i prostych włosów.

Jak przygotować włosy do prostowania?

Jeżeli chcesz uzyskać zniewalający wygląd Twojej fryzury, warto przed prostowaniem wykonać parę czynności. Trzeba zatem:

  1. Umyć włosy. Zadbaj o to, aby przed prostowaniem Twoje włosy były czyste.
  2. Nałożyć odżywkę. Na rynku znajduje się wiele profesjonalnych nawilżających odżywek do włosów, które nie tylko chronią i wzmacniają włosy, ale także ułatwiają ich prostowanie. Nie zapomnij o tym, że odżywkę należy dobrze spłukać, aby nie utrudniać późniejszej stylizacji włosów.
  3. Wysuszyć włosy. Pamiętaj, susząc włosy, kieruj ciepłe powietrze z góry na dół, dzięki temu włosy nie będą się puszyły. Warto używać suszarki z funkcją jonizacji, dzięki niej włosy nie będą się elektryzować przy suszeniu.

Włosy można także prostować, jeżeli ich nie wysuszymy, ponieważ na rynku dostępne są prostownice do włosów, które służą do ich stylizacji, nawet jeśli pozostaną one wilgotne. Jednakże jeżeli Twoja prostownica nie posiada tej funkcji, to włosy muszą być całkiem suche.

Prostowanie włosów krok po kroku

Zatem jak prostować włosy tak, aby ich wygląd zachwycał i był powodem Twojej dumy? Wykonaj następujące kroki:

  1. Nałóż kosmetyki termoochronne. Każda prostownica do włosów nagrzewa je, trzeba więc zadbać o ich ochronę, stosując kosmetyki termoochronne. Występują one w postaci pianek, sprayów, czy serum. Nie dość, że kosmetyki te zadbają o zdrowie Twoich włosów to dodatkowo, ułatwią ich stylizację.
  2. Przygotowanie prostownicy. Ustaw temperaturę prostownicy do rodzaju Twoich włosów. Do cienkich używa się niższej, natomiast do grubych wyższej temperatury. Nie należy przesadzać z temperaturą prostowania, aby nie zniszczyć włosów. Pamiętaj, że włosy powinny być proste już po jednym przeciągnięciu ich przez prostownicę.
  3. Podziel włosy na pasma. Przed rozpoczęciem prostowania włosów podziel je na pasma i dobrze je rozczesz. Zależnie od grubości włosów, pasm może być od 2 do 6. Dla wygody poszczególne pasma możesz chwilowo spiąć klamrą.
  4. Prostowanie włosów. Zabieg ten zacznij dopiero po wchłonięciu się kosmetyku termoochronnego. Przygotowane wcześniej pasma włosów prostujemy jedno po drugim. Prostownicę należy przesuwać powoli, dzięki czemu Twoje włosy pozostaną na dłużej proste i gładkie. Lepiej wykonać tę czynność raz i dokładnie, ponieważ wielokrotne przeciągnie prostownicy po włosach, naraża je bardziej na zniszczenie.

Jak widzisz prostowanie włosów, nie jest wcale takie trudne, a stosując się do powyższych rad, będziesz długo cieszyła się prostymi zdrowymi włosami. Warto posiadać dobrą prostownicę do włosów, z ceramicznymi płytkami i jonizacją co ułatwi stylizację. Ważne jest, aby prostownica miała stopniową regulację temperatury, abyś mogła dostosować ją do swoich włosów.

Dodaj komentarz